توری پلیسه

توری پلیسه

در فصل‌های بهار و پاییز که دمای هوا متعادل بوده و استفاده از وسایل گرمایشی و سرمایشی به حداقل می‌رسد، برای استفاده حداکثری از هوای تازه و دلچسب بیرون، درب و پنجره‌ها باز گذاشته می‌شود…

در فصل‌های بهار و پاییز که دمای هوا متعادل بوده و استفاده از وسایل گرمایشی و سرمایشی به حداقل می‌رسد، برای استفاده حداکثری از هوای تازه و دلچسب بیرون، درب و پنجره‌ها باز گذاشته می‌شود.

در گذشته از توری‌های ثابت برای جلوگیری از ورود حشرات استفاده می‌شد که با جایگزین کردن آن با توری پلیسه ازمزایای بیشتری بهره‌مند خواهیم شد.

 

توری پلیسه چیست؟

توری پلیسه از جدیدترین انواع توری درب و پنجره محسوب می‌شود که از جنس پلی‌استرن ساخته شده و درون یک فریم آلومینیومی قرار می‌گیرد. توری پلیسه با نام‌های توری آکاردئونی و توری تاشو هم شناخته می‌شود.

این توری در فاصله‌های معین دارای خط تا بوده که هنگام بسته شدن توری، این خط‌ها روی یکدیگر قرار می‌گیرد. نصب و باز و بسته شدن توری پلیسه ساده است و از نظر زیبایی نیز به نسبت توری‌های ساده در رتبه بالاتری قرار می‌گیرد.

باز و بسته شدن توری پلیسه یا آکاردئونی به صورت کشویی بوده و خبری از لولا نیست. درست مانند پنجره‌های کشویی که لنگه متحرک روی ریل حرکت می‌کند، توری پلیسه هم دارای ریل بوده و هنگام بسته شدن، توری آن از قسمت خط‌های تا، جمع می‌شود.

 

مزایای توری پلیسه

همانطور که قبلاً اشاره شد، برخلاف توری‌های سنتی که از جنس آلومینیوم تولید می‌شد، از پلی‌استر ساخته می‌شود که مزایای متعددی نسبت به نسل قدیم توری‌ها دارد. مهم‌ترین مزیت‌های توری پلیسه که با نام توری تاشو و توری آکاردئونی هم شناخته می‌شود عبارت‌اند از:

۱. شست‌وشوی آسان: پلی‌استر در برابر رطوبت و شرایط مختلف آب‌وهوایی سازگار بوده و به همین دلیل، شست‌وشوی آن هیچ آسیبی به ساختار توری وارد نمی‌کند.

طبق برآوردهای انجام شده، هر متر مربع شیشه دو جداره به‌طور میانگین صرفه‌جویی ۴۰ متر مکعبی گاز را در یک سال به‌همراه دارد. این یعنی هزینه‌ اولیه برای خرید درب و پنجره دو جداره در مدت زمان کوتاهی برگردانده می‌شود.

۲. جلوگیری از ورود حشرات: توری پلیسه به‌طور کامل روی درب و پنجره را پوشش داده و از ورود حشرات کوچک و بزرگ به داخل اتاق جلوگیری می‌کند.

۳.نصب و باز کردن آسان: برخلاف توری سنتی، نصب و یا باز کردن توری پلیسه به آسانی انجام می‌شود و در فصل‌هایی که توری بلا استفاده است، به راحتی می‌توان آن را از روی درب یا پنجره جدا کرد.

۴. عدم اشغال فضای اضافی: برخلاف توری‌های سنتی که هنگام بازوبسته شدن لولا، فضای زیادی را اشغال می‌کنند، توری پلیسه به حالت ریلی بازوبسته شده و به هیچ فضای اضافی نیاز ندارد.

۵. نصب روی انواع فریم: توری پلیسه قابلیت نصب روی انواع درب و پنجره شامل UPVC، آلومینیوم، چوب و آهن را دارد و محدودیتی در نوع فریم نیست.

نمونه پروژه‌های توری پلیسه

تصاویر زیر مربوط به پروژه‌هایی است که توسط الماس شیشه فردوس طراحی، تولید و اجرا شده است.

همین حالا سفارش خود را ثبت کنید